Sharan

Sharan photo

Všude doma

Co činí domov tak krásným? Spousta místa a spousta světla. Obojího nabízí Sharan dostatek. Jeho flexibnilní koncepce prostoru a až sedm sedadel zaujmou ve všech variantách. Mimořádné množství světla i čerstvý vzduch pak zajistí velké panoramatické výklopné/posuvné střešní okno (výbava na přání) s tónovaným sklem a elektricky ovládanou žaluzií, kterou je možné plynule otevřít a zavřít i při otevřeném okně. Vy sami si tak určíte, kolik slunce budeete ve Vašem voze Sharan mít.

Když je někdy nutné dát garáž do auta.

Transport dlouhých předmětů umožňuje zcela sklopné opěradlo sedadla předního spolujezdce. Díky zavazadlovému prostoru, který lze pomocí funkce "EasyFold" zvětšit až na 2 430 litrů, je pak Sharan připraven na téměř každý velký transport.

 

Infotainment

Car-Net "Guide a Inform"

Internet může být užitečný v mnoha oblastech života - a platí to i v případě automobilu. Díky nejaktuálnějším datům můžete mít například neustálý přehled o situaci v dopravě. Na základě těchto infromací tak můžete včas plánovat nebo změnit trasu Vaší cesty. Je k dispozici v kombinaci s navigačním systémem "Discover Media".Díky připojení k internetu můžete využívat ta nejaktuálnější data. Vytvoří-li se někde například dopravní zácpa, nebo naopak dojde k jejímu uvolnění, dozvíte se to online v reálném čase. MImořádně komfrotní je také to, že trasa Vaší cesty se automaticky přizpůsobí aktuální situaci.

 

Rádia a navigační systémy

Rádio "Composition Media", které je součástí sériové výbavy pro linii Comfrotline a Highline, je rovněž vybaveno osmi reproduktory. Zahrnuje všechny možnosti připojení jako je u rádia "Composition Colour", navíc je vybavené protokolem bluetooth, jehož prostřednictvím je k němu možné připojit telefon. Rádio "Composition Media" lze velmi snadno ovládat pomocí barevného dotykového displeje s úhlopříčkouo 16,5 cm.

 

App-Connect 

Díky softwarovému rozhraní App-Connect, které se dodává na přání, jsou na displeji ve středové konzole paralelně zobrazovány speciální aplikace běžící na Vašem iPhonu nebo chytrém mobilním telefonu a které tak lze v průběhu jízdy pohodlně využívat. Aplikace jsou přenášeny na displej rádia, resp. navigačního systému a mohou tak být prostřednictvím jeho dotykové obrazovky v zorném poli řidiče pohodlně ovládány. Aby nebyla za jízdy odváděna pozornost řidiče od situace v dopravě, mohou být v průběhu jízdy využívány pouze aplikace, které jsou kompatibilní s rozhraním App-Connect. Využívány mohou být rovněž aplikace, které nemají přímý vztah k automobilu, jako např. internetové rádio nebo služby poskytující zprávy. Volkswagen v současnosti podporuje tři rozhraní pro připojení chytrých mobilních telefonů - MirrorLink, CarPlay od společnosti Apple a Andorid Auto od společnosti Google.

 

Asistenční systémy

ACC a Front Assist

ACC měří vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a také jeho relativní rychlost. Příslušný senzor přitom monitoruje oblast před vozem. V kolonách a dopravních zácpách a v případě, že je Váš Volkswagen vybaven dvouspojkovou převodovkou DSG, systém brzdí Váš automobil až do úplného zastavení a v závislosti na situaci během krátké doby opět pokračuje v jízdě. Za jízdy pak systém v rámci daných možností udržuje odstup od vpředu jedoucího vozu, a to až do rychlosti 160 km/h.

Při jízdě automobilem někdy nastane nepředvídatelná situace, při které je nutné rychle a intenzivně brzdit. V takových případech pomůže systém kontroly okolí vozu "Front Assist" včetně funkce nouzového brzdění City, který je společně s ACC součástí paketu. V případě, že "Front Assist" rozpozná v rámci daných  možností kritický pokles vzdálenosti od vpředu jedoucího vozu, varuje řidiče pomocí akustické i optické signalizace a současně připraví brzdový systém na nouzové brzdění. Jestliže nebezepčená situace trvá i nadále, systém začne automobil automaticky brzdit, a sníží tak rychlost, při které dojde k potenciální srážce. Systém "Front Assist" pomáhá řidiči i v průběhu vlastního brzdění tím, že v případě potřeby zvýší tlak v brzdovém systému na maximum.

 

Asisten pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist"

Asistent "Lane Assist", který je součástí výbavy na přání, přispívá v rámci možností daných systémem, k tomu, aby nedošlo k nehodě z důvodu neúmyslného vyjetí z jízdního pruhu. Prostřednictvím kamery zabudovan v držáku vnitřního zpětného zrcátka je zachycováno vodorovné dopravní značení jízdního pruhu. V případě, že Váš Sharan začne opouštět jízdní pruh, "Lane Assist" Vás na to upozorní lehkým protipohybem řízení. Je-li systém zapnutý, aktivuje se automaticky při rychlostech nad 65 km/h. "Lane Assist" se nereaguje v případě, že rychlost vozidla poklesne pod 60 km/h nebo je-li zapnutý blinkr.

 

Efektivita

TDI

Motory TDI se značkou Volkswagen vyvíjejí díky technologii Common Rail maximální sílu při nízké spotřebě paliva. Automobily, které jsou vybavené touto generací naftových motorů, využívají přímé vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem. Nafta je přitom do spalovacího prostoru vstřikována dynamicky prostřednictvím rozdělovacího vedení. Motory TDI se vyznačují nízkou spotřebou, velkou silou a velmi vysokým výkonem. Kromě toho mají klidný chod a díky velkému krouticímu momentu umožňují sportovní styl jízdy.

 

Dvouspojková převodovka DSG

Sportovní temeprament manuální převodovky a současně snadné ovládání převodovky automatické - to jsou dvě výhody, které získáte, když se rozhodnete pro dvouspojkovouo převodovku DSG, která je součástí výbavy na přání. DSG se skládá ze dvou vzájemně nezávislých dílčích převodovek, které jsou podle aktuálního převodového stupně střídavě spojovány s motorem. Výsledkem je plynulá změna převodového stupně bezp řerušní přenosu hnací síly. Dvouspojková převodovka DSG řadí velmi efektivně a Vy tak jedete hospodárněji než s konvenční automatickou převodovkou.

 

BlueMotion Technology

Efektivní způsob jízdy Vám zajistí jiné systém "Start Stop", který je součástí sériové výbavy. Ten, při každém zastavení automaticky vypne motor - například při stání na červenouo nebo před železničním přejezdem. Po sešlápnutí pedálu spojky se motor opět nastartuje a Vy můžete normálně pokračovat v jízdě. Ke snížení spotřeby paliva však přispívají také pneumatiky se sníženým valivým odporem a rovněž tzv. rekuperace, jejíž podstatou je využívání energie uvolněné při brzdění, která je měněna na energii elektrickou a následně ukládána do baterie vozu.

 

Komfort

Integrované dětské sedačky

Při konfiguraci vozu Sharan se sami rozhodete, zda Váš nový vůz bude vybaven jednou nebo dvěma integrovanými dětskými sedačkami, případně jimi nemusí být vybaven vůbec. Na integrovaných dětských sedačkách mohou cestovat malí cestující od věku tří let. Součástí sériové výbavy pak jsou i úchytná oka ISOFIX, jejichž prostřednictvím mohou být na všech místech druhé řady sedadel bezpečně ukotveny až tři dětské sedačky. Vaši nejmenší tak mohou i při jízdách na dlouhé vzdálenosti cestovat pohodlně, bezpečně a způsobe, který je šetřný pro malé děti.

 

Elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru. 

Dveře zavazadlového prostoru vozu Sharan je možné otevírat a zavírat také pouhým stiskem tlačítka (výbava na přání) - to je velmi praktické pro ty, kteří mají rádi, když za ně namáhovou práci udělá někdo jiný.

 

"Easy Open"

Tuhle funkci si zamilujete zejména v situacích, kdy máte plné ruce. Díky volitelnému zamykacímu systému "Easy Open", který funguje na základě informací od senzorů, Vám k pohodlnému otevření dveří zavazadlového prostoru postačí jeden pohyb nohou.

 

Klimatizace "Pure Air Climatronic"

Umožňuje nezávislé nastavení teploty pro řidiče, předního spolujezde i pro cestující na zadních místech. Elektronický ovládací panel pro druhou řadu sedadel (výbava na přání) umožňuje cestujícím vzadu snadnou regulaci teploty, množství a rozdělení přiváděného vzduchu. 

 

Boční posuvné dveře s elektrickým ovládáním

Na pravé ruce malé děti a v levé nákupní taška. Máte-li děti, jen zřídkakdy máte volné ruce. Z toho důvodu je Sharan možné na přání vybavit elektrickým ovládáním bočních posuvných dveří. Otevírání zvenku je možné pomocí tlačítka na dálkovém ovládání, zevnitř pak pohodlně stiskem příslušného tlačítka v kabině. Jejich posun je přitom neobyčejně hladký. Rovněž hlučné bouchání dveřmi při nastupování dětí je věcí minulosti.

 

Paket sedadel

Váš Sharan může být na přání vybavený paketem šesti nebo sedmi sedadel. Oba pakety obsahují vždy dvě samostatná sklopná sedadla ve třetí řadě a dvě, resp. ři ve druhé řadě. U paketu se šesti sedadly jsou obě sedadla druhé řady vybavena sériově bočními airbagy a napínači bezpečnostních pásů. Signalizace nezapnutých bezpečnostních pásů navíc prostřednictvím varovného světelného a akustického signálu upozorňuje, že někdo není řádně připoutaný. Součástí paketu se šesti i sedmi sedadly je rovněž klimatizace "Climatronic", která zajistí tepelnou pohodu na všech místech. Díky funkci pro usnadnění nastupování "Easy Entry" se cestující ve třetí řadě sedadel dostanou na svámísta velmi pohodlně. U šestisedadlového i sedmisedadlového paketu stačí pouze opěradla vnějších sedadel druhé řady překlopit dopředu, následně celé sedadlo posunout a cesta k nastoupení i vystoupení je volná.

 

 

 

 

KATALOG ORIGINÁLNÍHO PŘÍSLUŠENSTVÍ  ROZMĚRY / BROŽURA CAR-NET

Máte zájem o vozidlo?

Kontaktní osoba
Tomáš Oharek photo
Tomáš Oharek

prodejce

tomas.oharek@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 142
Mob.: +420 606 641 380
David Klabusay photo
David Klabusay

Prodejce

david.klabusay@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 180
Mob.: +420 770 160 562

Kde nás najdete?

google map