Golf Variant

Golf Variant photo

Nový Golf Variant stojí na startu: sportovnější, dynamičtější a výraznější než kdykoli v minulosti. Celá řada nejmodernějších asistenčních a infotainment systémů přitom zajistí, že jste optimálně připraveni na všechny výzvy všedních i nevšedních dnů jak dnes, tak v budoucnosti. Zadní partie nového vozu Golf Variant je nyní výrazně dynamičtější. Důvodem je mimo jiné přepracovaný nárazník a nový difuzor, který je v závislosti na linii výbavy zdoben chromovanými detaily.
U nového modelů je poprvé zcela skryto zakončení výfuku. Vrcholem ve dne i v noci jsou pak nová volitelná zadní světla tvořená LED diodami s dynamickými směrovými světly. Nový Golf Variant je však modernější než kdykoli v minulosti také
díky velké nabídce kol z lehké slitiny a barvám – například žluté „Kurkuma“ a kolům z lehké slitiny, která jsou součástí výbavy za příplatek. Přední senzor, který využívají různé volitelné asistenční systémy, je elegantně ukrytý za emblémem Volkswagen. 

Inteligentní asistenční systémy přispívají ke zvýšení komfortu cestování, pomohou Vám při zvládání kritických jízdních situací nebo dokonce zcela zabrání jejich vzniku. 
Asistent pro jízdu v koloně umožňuje komfortní ovládání vozu při popojíždění v dopravní zácpě a eliminuje riziko nehod typických pro váznoucí dopravu. Systém udržuje automobil v jízdním pruhu a v kombinaci s převodovkou DSG automaticky ovládá pedály plynu a brzdy. Asistent pro jízdu v koloně je součástí „Asistenčního paketu“. 
Může zachránit život. Systém poloautomatického řízení vozidla „Emergency Assist“ totiž v případě náhlé zdravotní komplikace rozpozná nezpůsobilost řidiče pro ovládání vozu. Zaregistruje-li systém, že řidič nezasahuje aktivně do řízení, nebrzdí ani nezrychluje, udržuje vozidlo v jízdním pruhu a zpomaluje ho až do úplného zastavení. Systém „Emergency Assist“ je součástí „Asistenčního paketu“. 
Adaptivní tempomat ACC přizpůsobí Vaši rychlost rychlosti vozu jedoucího před Vámi, a to až do nastaveného limitu, a udržuje od něj stanovený odstup. 
Dává pozor na Vás – i na všechny ostatní: Systém sledování odstupu „Front Assist“ včetně funkce nouzového brzdění City s rozpoznáváním chodců pomáhá v případě hrozící nehody snížit následky potenciální kolize nebo jí v ideálním případě dokonce zcela zabrání. Systém identifikuje osoby i ostatní automobily v jízdní dráze a včas před nimi varuje řidiče.V případě, že řidič adekvátně nereaguje, systém začne automobil automaticky brzdit. 
Váš nový Golf Variant bez problémů utáhne přívěs nebo karavan o hmotnosti až 1800 kilogramů. Při manévrování Vám s ním navíc pomůže asistent pro couvání s přívěsem „Trailer Assist“. Vy musíte zadat pouze směr jízdy a asistent následně zacouvá s přívěsem na místo určení. Vy přitom ovládáte pouze pedály plynu a brzdy.

Motory určené pro nový Golf Variant jsou ideální pohonné jednotky pro ty, kteří rádi a hodně cestují, přitom však chtějí udržet spotřebu paliva na nízké úrovni. Důvodem je použitá moderní technologie, která zajišťuje nízkou spotřebu, velkou tažnou sílu a vysoký výkon.Benzinové TSI motory zapůsobí svým vysokým výkonem a nízkou spotřebou. Maximální krouticí moment je u nich k dispozici již při nízkých otáčkách. Kombinace malého zdvihového objemu, přeplňování turbodmychadlem a přímého vstřikování paliva u motorů TSI zajišťuje velmi rovnoměrné vyvíjení síly. Agregáty TSI využívají technologii tzv. "downsizingu", kdy pohonná jednotka vyvíjí vysoký výkon i přes svůj relativně malý zdvihový objem.
Motory TDI jsou naftové agregáty přeplňované turbodmychadlem s přímým vstřikováním paliva systémem common rail. Vyznačují se nízkou spotřebou, velkou silou a velmi vysokým výkonem. Kromě toho mají klidný chod a díky velkému krouticímu momentu umožňují sportovní styl jízdy.
Motor TGI může k pohonu využívat jak cenově výhodný zemní plyn, tak také benzin. V případě, že jsou obě palivové nádrže plné, je celková dojezdová vzdálenost vozu Golf Variant až působivých 1 300 km. Nádrže na zemní plyn jsou přitom umístěny pod podlahou vozu. Zabírají tak velmi málo místa a neomezují zavazadlový prostor.
V situaci, kdy je v průběhu jízdy snížená potřeba výkonu, systém aktivního vypínání válců ACT odpojí dva válce motoru. Důsledkem toho je snížená spotřeba paliva, aniž by přitom byl ovlivněn klidný chod motoru. Protože vypnutí dvou válců proběhne téměř nepozorovaně, je mód, při kterém motor běží na dva válce, signalizován na displeji multifunkčního ukazatele.

Volitelný pohon všech kol 4MOTION rozděluje sílu motoru podle aktuální potřeby na všechna čtyři kola. Lze tak spolehlivě zabránit protáčení i zablokování kol a Váš automobil tím získá spolehlivou trakci na téměř každém povrchu. Pohon 4MOTION tím přispívá i k většímu komfortu.

Golf Variant nabízí prostor pro realizaci téměř všech Vašich plánů - od krátkých výletů za účelem sportovních aktivit v přírodě, až po velký nákup v supermarketu. Mimořádně nízko položená nakládací hrana a výškově nastavitelná podlaha zavazadlového prostoru usnadňují nakládání i vykládání těžkých předmětů. Čtyři úchytná oka zajišťují bezpečné a přehledné uložení nákladu. A v případě, že potřebujete více místa, je možné jednoduše odstranit kryt zavazadlového prostoru a úsporně jej uložit pod jeho flexibilní podlahou. Při transportu rozměrného nákladu se projeví výhody asymetricky děleného a sklopného opěradla zadního sedadla. Od linie Comfortline je součástí sériové výbavy také střední loketní opěrka s průvlakem pro transport dlouhých předmětů.

Přijďte se na nový Golf Variant podívat a vyzkoušet si jej. 

CENÍK / CENÍK GTD, RKATALOG / KATALOG ORIGINÁLNÍHO PŘÍSLUŠENSTVÍ / TECHNICKÁ DATA

Máte zájem o vozidlo?

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů

Kontaktní osoba
Tomáš Oharek photo
Tomáš Oharek

prodejce

tomas.oharek@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 142
Mob.: +420 606 641 380
Aleš Pelčák photo
Aleš Pelčák

vedoucí prodeje osobních vozů

ales.pelcak@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 140
Mob.: +420 724 232 168

Kde nás najdete?

google map