Nový Tiguan Allspace

Nový Tiguan Allspace photo
Spousta místa pro dobrodržuství
 
 
Klasický Tiguan je nejúspěšnější SUV „made in Germany“. Za jeden rok se pro sportovní kompaktní SUV od Volkswagenu rozhodne půl milionu lidí. S novým "dlouhým" Tiguanem Allspace vyplňuje Volkswagen mezeru mezi "krátkým" Tiguanem a terénním vozem pro vyšší třídu Touaregem.
Tiguan Allspace je větší Tiguan s prostorem pro volitelných sedm sedadel. Bez třetí řady sedadel se zvětšuje zavazadlový prostor o 145 litrů na 760 litrů, maximálně o 265 na 1.920 litrů. Celková délka Tiguanu Allspace činí 4.701 milimetru, což je o 215 milimetrů více.
Nový Tiguan Allspace ve verzi XL je a zůstane skutečným Tiguanem – oba modely byly vyvinuty současně. 
 
 
Design
 
 
Interiér
Design Tiguanu Allspace působí v interiéru elegantněji, dynamičtěji a podtrhuje specifický charakter SUV. 
Se třetí řadou sedadel jako volitelnou možností prezentuje 5+2místné vozidlo velmi flexibilní koncept sedadel a takřka neomezenou variabilitu interiéru. Díky rozvoru kol  většímu o 109 mm a delší zadní části se spolucestující mají cestující ve druhé řadě o 54 mm více prostoru. Hodnotný interiér a dvě dodatečná místa nejsou ještě vše – Tiguan Allspace nabízí více „Space“ než většina SUV své třídy.
Volitelná třetí řada sedadel je perfektní pro více dětí – a pokud Vám nestačí vlastní, pro „Park and Ride“ ke školce nebo do školy. Právě ti nejmenší milují ta nejlepší místa v poslední řadě.
 
Exteriér
Pozoruhodný zevnějšek, mnohostranné možnosti výbavy a působivý design světel - nový Tigual Allspace toho má hodně co nabídnout. Výrazná zadní světla pak přispívají k tomu, že zanechá vynikající dojem i při pohledu zezadu. Všechny linie výbavy jsou navíc vybaveny LED světly pro denní svícení. 
V případě, že Vám pro Vaše zavazadla nestačí ani spousta prostoru v interiéru, máte k dispozici praktické podélné střešní nosiče, které Vám přinášejí další možnosti transportu. Na ně můžete připevnit například střešní box, nosiče kol nebo držák lyží a snowboardů. 
 
 
Konektivita
Car-Net "Security and Serivce"
Díky volitelné Car-Net "Security and Service" máte přehled o celé řadě důležitých dat týkajících se Vašho automobilu. Prostřednictvím služby nouzového volání je v případě nehody automaticky navázáno spojení s centrem tísňového volání Volkswagen. Na základě informací z nárazových senzorů je automaticky zaslána Vaše pozice a data o automobilu a je zajištěno okamžité zprostředkování nezbytné pomoci. Nehdou, které jste se stali svědky, můžete nahlásit také manuálně prostřednictvím třítlačítkového modulu. 
 
 
Infotainment
Jedno gesto spustí více než 1.000 hudebních titulů
 
 
Od „Composition Colour‘‘ s 6,5 palcovým dotykovým displejem a balíčkem „Connectivity“ ve standardní výbavě až k volitelnému navigačnímu systému „Discover Pro“ s 9,2 palcovým skleněným displejem. A poprvé v Tiguanu: bezdotykové ovládání gesty.
 
Jet nebo i surfovat na internetu?
Nové služby, praktické služby a přínosné aplikace: To je svět Volkswagenu Car-Net. Je jedno zda se jedná o individuální navigační služby nebo spojení Tiguanu Allspace s chytrým telefonem – mobilní online služby Volkswagenu nabízí více komfortu a bezpečnosti.
 
Asistenční služby
 
 
Area View
Ať se jedná o vyjíždění z parkovacího místa v rušném městském prostředí nebo o manévrování v náročném terénu - v těchto nepřehledných situacích by bylo velmi příjemné mít lepší přehled o situaci okolo Vašeho automobilu a tento přehled navíc získat jedním pohledem. Řešení přináší volitelný prostorový kamerový systém "Area View", který zahrnuje systém čtyř kamer.
 
 
Komfort
 
 
Funkce "Easy Open"
Díky volitelné funkci "Easy Open" začíná uvolněná jízda ještě před nastoupením. Chcete-li například do zavazadlového prostoru uložit těžké cestovní tašky, nemusíte je již odkládat a hledat klíček od vozu - k otevření elektricky ovládaných dveří zavazadlového prostoru totiž postačí jen jeden malý pohyb nohou pod zádí vozu.
Stejně pohodlné je i následné zavření dveří zavazadlového prostoru - stačí pouze stisknout tlačítko na jejich vnitřní straně. Dveře zavazadlového prostoru se zavřou až poté, co se s klíčkem od vozu vzdálíte od zádi nebo po uplynutí 20 sekund.
 
Motor
Volkswagen vybavuje nový Tiguan Allspace šesti efektivními a výkonnými motory TSI a TDI, včetně BlueMotion Technology. Pro téměř všechny verze pohonu jsou v nabídce dvouspojková převodovka DSG a pohon na všechna kola 4MOTION.
Deaktivace válců ACT a systém následného zpracování výfukových plynů „Selective Catalytic Reduction“ (SCR) společně zlepšují s novým systémem Start stop s rozpoznáním zastavení a rekuperací brzdné energie rovnováhu životního prostředí šesti motorů Euro 6.
4MOTION pohon všech kol je k dispozici u všech motorů od 132 kW (180 PS) v rámci standardní výbavy – a volitelně i u základního motoru TDI.
TSI, TDI, DSG, 4MOTION, ACT a SCR – Tiguan Allspace je má všechny. Se 110 kW (150 PS) je Tiguan Allspace velmi dobře motorizovaný a utáhne s pohonem předních kol až kolem 2.200 kg na tažném zařízení. S více PS a 4MOTION stoupá tažná síla až na 2.500 kg.
Základní motory TSI a TDI jsou standardně vybavené pohonem předních kol a manuální převodovkou – všechny ostatní motory mají pohon na všechna kola a jsou vybaveny dvouspojkovou převodovkou DSG.
1,4 TSI 100 kW (150 PS) nabízí průměrnou spotřebu 6,0 l/100 km/h – umožňuje to deaktivace válců ACT. Systém následného zpracování výfukových plynů „Selective Catalytic Reduction“ (SCR) je aktivní standardně u všech motorů TDI Tiguanu Allspace.
Všechny TDI jsou vybavené katalyzátorem SCR. S AdBlue® redukuje SCR emise NOX až o 90 procent. Nová nádrž pojme nyní 12 litrů AdBlue®.
Katalyzátory SCR jsou dobrou věcí pro životní prostředí. Díky jednoduché chemické reakci se redukují emise NOx až o 90 procent, a to zejména emise dráždící dýchací orgány a škodící jim. Stačí jen dávat pozor na to, aby 12litrová nádrž na AdBlue® byla stále minimálně naplněná. To je vše. Malý úkol pro Vás, ale velký účinek na životní prostředí. 
 
 
Nový Tiguan Allspace je u nás již připraven k prohlédnutí.
 
KATALOG ORIGINÁLNÍHO PŘÍSLUŠENSTVÍ / BROŽURA CAR-NET

Fotogalerie vozidla

Máte zájem o vozidlo?

Kontaktní osoba
Tomáš Oharek photo
Tomáš Oharek

prodejce

tomas.oharek@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 142
Mob.: +420 606 641 380
David Klabusay photo
David Klabusay

Prodejce

david.klabusay@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 180
Mob.: +420 770 160 562

Kde nás najdete?

google map