Passat Variant

Passat Variant photo

Suverénní jako Vy.

Nový Passat Variant projevuje svou suverenitu designem i technikou. Ztělesňuje dokonalou symbiózu komfortu, elegance a dynamiky určenou pro ty, kteří si v životě jasně stanovili své priority.

Komfortní ovládání, dynamické jízdní vlastnosti a velmi kvalitní interiér: nový Passat Variant. Čisté linie, prodloužený rozvor a kratší přesahy karoserie: Nový Passat Variant působí výrazně sportovním a současně kultivovaným dojmem. Nezaměnitelný dojem zanechá také atraktivní světelná silueta nového vozu Passat Variant. K osvětlení vozu se využívá technologie LED diod, a to jak v hlavních předních světlometech, tak i v zadních světlech. Výhodou této technologie je vyšší světelný výkon při nižší spotřebě energie a delší životnost. Osvětlení využívající technologii LED diod u zadních světel je součástí sériové výbavy pro linii Highline. Pro linie výbavy Comfortline je pak součástí výbavy na přání. Pro všechny linie výbavy mohou být LED světlomety na přání vybaveny také osvětlením zatáček a světly pro denní svícení, která rovněž využívají technologii LED diod.

Interiér nového vozu Passat Variant Vás bude rozmazlovat vysoce kvalitními, pečlivě zpracovanými materiály a spoustou prostoru. Ať už budete sedět vpředu nebo vzadu, v oblasti hlavy ani nohou Vás nebude nic omezovat. Tato velkorysá nabídka místa přispívá k uvolněnému cestování zejména při jízdách na dlouhé vzdálenosti. Na první pohled zaujme inovativní výdech ventilace, jenž tvoří horizontální nepřerušovanou linii probíhající v celé šíři palubní desky, a který představuje nejen výrazný optický akcent, ale je výhodný také s ohledem na klima a akustiku.

 

Infotainment

Car-Net Guide and Inform

S novým vozem Passat Variant zůstanete velmi snadno ve spojení. Příprava pro mobilní telefon "Comfort" i "Premium" (výbava na přání) zajistí díky propojení s vnější anténou vozu optimální příjem signálu. Mobilní služby online Car-Net využívají internet k získávání nejaktuálnějších informací například o hustotě dopravy. Tento systém, který je dodáván na přání, toho však umí mnohem více. K jeho vlastnostem patří navigace prostřednictvím detailních satelitních snímků či panoramatická vyobrazení službou Google Street View®. Díky neustále aktualizovaným datům můžete na trase Vaší jízdy objevit zajímavá místa - Zvláštní cíle, rychle nalézt nejbližší čerpací stanici nebo dobrou restauraci. MirrorLink™ je zcela nová technologie, která prostřednictvím nově vyvinuté a certifikované aplikace pro chytré mobilní telefony umožňuje "zrcadlení" displeje telefonu na obrazovce rádia. Vy tak máte k dispozici užitečné aplikace, které přispívají ke zlepšení způsobu jízdy například s ohledem na snížení spotřeby paliva nebo zvýšení její bezpečnosti.

 

Rádia a navigační systémy

Rádia i navigační systémy, které jsou součástí nabídky na přání, se rychle stanou Vašimi oblíbenými společníky. Bez ohledu na to, zda potřebujete připojení pro Váš chytrý mobilní telefon nebo pro Váš MP3 přehrávač, vždy budete moci poslouchat hudbu z CD disku nebo budete mít k dispozici aktuální informace. Ovládání všech přístrojů je velmi jednoduché, ať prostřednictvím dotykového displeje nebo hlasových pokynů (ovládání hlasem je výbava na přání). Navigační systém "Discover Pro" má ovládání pomocí hlasových pokynů dokonce jako součást sériové výbavy.

 

DYNAUDIO Confidence

Dánský výrobce audiosystémů nejvyšší třídy DYNAUDIO je maximálně respektován mezi experty tohoto oboru po celém světě. Pro Passat Variant si můžete objednat audiosystém "DYNAUDIO Confidence", který je vybaven deseti reproduktory, jež jsou optimálně přizpůsobené prostorové geometrii interiéru automobilu. Dodatečný centrální reproduktor, subwoofer a desetikanálový digitální zesilovač s celkovým výkonem 700 wattů přispívají k brilantnímu zvuku, který není díky dynamické kompenzaci hluku způsobeného jízdou kalen žádnými dalšími rušivými zvuky. Díky systému "Volkswagen Media Control" (výbava na přání) lze Vaše rádio nebo navigační systém obzvláště pohodlně ovládat dálkově prostřednictvím Vašeho iPadu nebo tabletu s operačním systémem Android. Volbu hudebního programu nebo plánování trasy jízdy tak mohou pomocí speciální aplikace provádět i cestující na zadních místech.

 

Asistenční systémy

Front Assist

S novým vozem Passat Variant zažívá premiéru mnoho nově vyvinutých systémů. Například asistent pro jízdu v koloně. Tento systém umožňuje v rámci daným možností poloautomaticky ovládat automobil při jízdě v dopravní zácpě, a to až do rychlosti 60 km/h. Napomáhá přitom, aby nedocházelo k nehodám, které jsou typické pro tyto dopravní situace. Systém "Front Assist" s funkcí City nouzového brzdění ve městě s rozpoznáváním chodců varuje před osobami a automobily před vozem. V případě nebezpečí dokonce brzdí s maximálním brzdným účinkem. Tato výbava je ve voze sériově.

 

Emergency Assist

V případě náhlé nevolnosti v průběhu jízdy se aktivuje systém "Emergency Assist" (poloautomatický řídicí systém pro případ zdravotního selhání), který je součástí výbavy na přání. Ten v případě, že řidič neprovádí žádné zásahy do řízení - nepohybuje volantem, nezrychluje ani nebrzdí - udržuje automobil v jízdním pruhu a zpomaluje ho až do úplného zastavení. Ostatní účastníci silničního provozu jsou na to upozorněni mimo jiné zapnutím výstražných světel.

 

Area View a Trailer Assist

Pohled na okolí vozu "Area View" (výbava na přání) oceníte každý den. Čtyři kamery tohoto systému zvětšují Vaše zorné pole a pomáhají tak například při parkování nebo vyjíždění z nepřehledných míst. S asistentem "Trailer Assist", který je součástí výbavy za příplatek, se couvání s přívěsem konečně stane hračkou i pro ty řidiče, kterým to doposud činilo trochu problémy. Řidič musí pouze zvolit směr, kterým se má přívěs pohybovat a ovládat pedály plynu a brzdy. Ovládání volantu převezme asistent "Trailer Assist".

 

Komfort

Active Info Display

Díky novému přístrojovému displeji "Active Info Display" od Volkswagenu (výbava na přání) budete moci využívat přednosti kombinovaného panelu přístrojové desky s velkým barevným TFT displejem s vysokým rozlišením o úhlopříčce 12,3 palců (31,2 cm). Prostřednictvím různých informačních profilů pak můžete cíleně nastavit důležitost údajů zobrazovaných na kombinovaném přístroji společně se standardními ukazateli, jakými jsou otáčkoměr, tachometr či počítadlo kilometrů. Volba informačního profilu se uskutečňuje jednoduchým způsobem prostřednictvím sériově dodávaného multifunkčního volantu Vašeho nového vozu Passat Variant. Zcela podle potřeby tak můžete vyvolat například detailní informace o jízdě nebo přidat optické zobrazení asistenčních systémů řidiče. V kombinaci s navigačním systémem "Discover Pro" je navíc možné na centrálním displeji mezi oběma kruhovými přístroji zobrazit navigační mapu. Promyšlená koncepce přístroje je přitom zárukou přehledného a flexibilního zobrazení při optimálním využití jeho plochy. V centrálním poli mezi oběma kruhovými přístroji je tak možné zobrazit další kumulovaná data.

 

Head-up-Display

Důležité infromace, jako například rychlost, dopravní značky, aktivita asistenčních systémů stejně jako varovná hlášení či pokyny navigačního systému, jsou promítány na vysoce kvalitní panel přímo v zorném poli řidiče, jenž je tak může okamžitě číst, a přesto může být stále soustředěn na dění v dopravě. Displej, na kterém jsou zobrazována data, je možné zapustit do plochy palubní desky, kde se následně překryje krytem, který je pak s palubní deskou v jedné rovině. 

 

Easy Open

Funkce "Easy Open", která se dodává na přání, Vám usnadní ukládání zavazadel do zavazadlového prostoru. Držíte-li v obou rukách těžkou přepravku s nákupem, nemusíte ji již pokládat na zem a hledat klíček od vozu. K otevření dveří zavazadlového prostoru totiž postačí pouze pohyb nohou pod zadním nárazníkem. Podmínkou je, že u sebe musíte mít klíček od vozu, který je rozpoznán příslušným senzorem zamykacího systému "Keysless Access" na zádi automobilu.

 

Klimatizace "Pure Air Climatronic"

Umožňuje nezávislé individuální nastavení teploty pro řidiče, předního spolujezdce i pro cestující na zadních místech. Další ovládací panel pro druhou řadu sedadel umožňuje cestujícím vzadu snadnou regulaci teploty, množství a rozdělení přiváděného vzduchu. Mód nepřímého větrání přispívá k tomu, aby cestujícíc na předních místech neměli nepříjemný pocit průvanu. V případě zařazení zpátečky, nebo při aktivaci ostřikovačů se klimatizace automaticky přepne na vnitřní cirkulaci.

 

Výbava v kůži

Kůží jsou u tohoto paketu ptažené střední plochy sedadel a vnitřní plochy jejich zvýšených boků, stejně jako volatn a hlavice řadicí páky. Vysoce kvalitní materiál je velmi příjemný na dotyk a zajišťuje i jistotu při ovládání vozu. Zážitkem komfortu pro Vás bude také vyhřívání sedadel. A dobrý výhled v každném ročním období zajistí vyhřívané trysky ostřikovačů předního okna.

 

Sedadla ergoComfort

Sedadla ergo Comfort, která mohou být na přání vybavena masážní funkcí, zajistí vysoký komfort sezení. K jejich výbavě patří rovněž vyhřívání. Na místě řidiče si sedadlo můžete pohodlně přizpůsobit své postavě a zajistit tak úlevu svým zádům.

 

Efektivita

Motory

Motory TDI se značkou Volkswagen vyvíjejí díky technologii Common Rail maximální sílu při nízké spotřebe paliva. Automobily, které jsou vybavené touto generací naftových motorů, využívají přímé vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem. Nafta je přitom do spalovacího prostoru vstřikována dynamicky prostřednictvím rozdělovacího vedení. Motory TDI se vyznačují nízkou spotřebou, velkou silou a velmi vysokým výkonem. Kromě toho mají klidný chod a díky velkému krouticímu momentu umožňují sportovní styl jízdy.

Inovativní benzinové TSI motory se značkou Volkswagen mají vysoký výkon a velký krouticí moment při nízké spotřebě paliva. Důvodem je kombinace malého zdvihového objemu, přeplňování turbodmychadlem a přímého vstřikování paliva, které jsou zárukou velmi rovnoměrného vyvíjení síly a mimořádné efektivity. Volkswagen přitom využívá technologii tzv. downsnizingu, kdy pohonná jednotka vyvíjí vysoký výkon při nízkém zdvihovém objemu. Tato technologie se v současnosti považuje za nejefektivnější způsob úspory paliva.

 

Multikolizní brzda

Multikolizní brzda, která je součásti sériové výbavy, přispívá k tomu, aby po kolizi už žádné další srážky nenastaly. Úkolem systému je zajistit, aby po nehodě již  nedošlo k dalším kolizím, resp. aby se zabránilo nebezpečí smyku. Multikolizní brzda v rámci možností daných systémem zajistí, aby Váš Volkswagen co nejrychlejším způsobem zastavil.

 

Proaktivní systém ochrany cestujících

Aktivuje se v kritické jízdní situaci: Proaktivní systém ochrany cestujících zajistí bezpečností opatření v případě, že Vám a Vašmu vozu Volkswagen hrozí akutní nebezpečí kolize.

 

KATALOG ORIGINÁLNÍHO PŘÍSLUŠENSTVÍ / BROŽURA CAR-NET / CENÍK PASSAT Variant

Máte zájem o vozidlo?

Kontaktní osoba
Tomáš Oharek photo
Tomáš Oharek

prodejce

tomas.oharek@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 142
Mob.: +420 606 641 380
David Klabusay photo
David Klabusay

Prodejce

david.klabusay@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 180
Mob.: +420 770 160 562

Kde nás najdete?

google map