Passat Limousine

Passat Limousine photo

Suverénní jako Vy.

Nový Passat projevuje svou suverenitu designem i technikou. Ztělesňuje dokonalou symbiózu komfortu, elegance a dynamiky určenou pro ty, kteří si v životě jasně stanovili své priority. Komfortní ovládání, dynamické jízdní vlastnosti a velmi kvalitní interiér: nový Passat. Čisté linie, prodloužený rozvor a kratší přesahy karoserie: Nový Passat působí výrazně sportovním a současně kultivovaným dojmem.

Nezaměnitelný dojem zanechá také atraktivní světelná silueta nového vozu Passat. K osvětlení vozu se využívá technologie LED diod, a to jak v hlavních předních světlometech, tak i v zadních světlech. Výhodou této technologie je vyšší světelný výkon při nižší spotřebě energie a delší životnost. Osvětlení využívající technologii LED diod u zadních světel je součástí sériové výbavy pro linii Highline. Pro linie výbavy Comfortline je pak součástí výbavy na přání. Pro všechny linie výbavy mohou být LED světlomety na přání vybaveny také osvětlením zatáček a světly pro denní svícení, která rovněž využívají technologii LED diod. 

Infotainment

Rádia a navigační systémy

Rádio se ovládá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 12,7 cm a podporuje příjem v pásmech FM/AM. K jeho další výbavě patří slot na SD kartu, CD přehrávač a multimediální rozhraní AUX-IN, jehož prostřednictvím můžete k rádiu připojit externí zdroje hudby. Osm reproduktorů zajistí dokonalé ozvučení na všech místech.

Rádio "Composition Media", které je součástí výbavy na přání, je vybaveno osmi reproduktory. Zahrnuje všechny možnosti připojení jako u rádia, navíc je vybavené protokolem bluetooth, jehož prostřednictvím je možné připojit mobilní telefon. 

Volitelný navigační systém "Discover Media" je rovněž vybaven barevným dotykovým displejelm s úhlopříčkou 16,5 cm. Systém je dále vybaven přibližovacími senzory - po přibližení prstu k ovláddacímu poli na displeji se toto pole zvětší a zvýrazní. Ovládání přístroje je díky tomu ještě jistější a snažší.

App-Connect

Váš Volkswagen se promění na chytrý mobilní telefon na kolech

DYNAUDIO Confidence

Nebudete věřit svým uším.

Dánský výrobce audiosystémů nejvyšší třídy DYNAUDIO je maximálně respektován mezi experty tohoto oboru po celém světě. Pro Passat si můžete objednat audiosystém "DYNAUDIO Confidence", který je vybaven deseti reproduktory, jež jsou optimálně přizpůsobené prostorové geometrii interiéru automobilu. Dodatečný centrální reproduktor, subwoofer a desetikanálový digitální zesilovač s celkovým výkonem 700 wattů přispívají k brilantnímu zvuku, který není díky dynamické kompenzaci hluku způsobeného jízdou kalen žádnými dalšími rušivými zvuky. 

Telefonní rozhraní.

S oběma rukama na volantu budete telefonovat bezpečněji.

Buďte k zastižení, i kdž právě sedíte za volantem. Díky telefonnímu rozhraní "Comfort" nebo "Premium", která jsou součástí výbavy na přání, můžete mít při telefonování obě ruce na volantu a vše tak budete mít jistě pod kontrolou.

Pomocí hlasových pokynů můžete ovládat velmi snadno a rychle mnoho funkcí infotainment systému. Prostřednictvím verbálních příkazů lze na přání ovládat rádio "Composition Media" nebo navigační systém "Discover Media".

 

Asistenční systémy

Systém monitorování okolí vozu "Area View"

Pomocí čtyř kamer zjistíte, co se děje v okolí vašeho vozu. Vy tak vidíte i do míst, do kterých z místa řidiče vidět nemůžete. Spojením obrazu ze všech čtyř kamer je navíc vypočítán obraz situace z ptačí perspektivy, který Vám v rámci prostoru snímaného kamerami ukazuje vše, co se děje v okolí Vašho automobilu.

 

ACC a Front Assist

V silničním provozu můžete být v klidu v případě, že máte dostatečný odstup od vpředu jedoucího vozu. Účinnou podporu přitom představuje automatická regulace odstupu ACC. ACC měří vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a také jeho relativní rychlost. Příslušný senzor přitom monitoruje oblast před vozem. 

Při jízdě automobilem někdy nastane nepředvídatelná situace, při které je nutné rychle a intenzivně brzdit. V takových případech pomůže systém kontroly okolí vozu "Front Assist" včetně funkce nouzového brzdění City, který je společně s ACC součástí paketu. V případě, že "Front Assist" rozpozná v rámci daných možností kritický pokles vzdálenosti od vpředu jedoucího vozu, varuje řidiče pomocí akustické i optické signalizace a současně připraví brzdový systém na nouzové brzdění.

 

Parkovací "Park Assist"

Prakování přenechte Vašemu automobilu. Parkovací asistent "Park Assisst", který je součástí výbavy na přání, Vás nadchne i v případě, že patříte do nepočetné skupiny jedinců, kteří i před publikem chladnokrevně zajedou do nejtěsnější parkovací mezery. Systém dokáže parkovací místa nejenom rozpoznat, ale umí do nich také samostatně zajet. 

Rozpoznávání chodců

Pomáhá Vám lépe chránit chodce. Systém rozpoznávání chodců v automobilech Volkswagen předchází v rámci daných možností nehodám s chodci nebo alespo'n zmírní jejich případné následky. Systém pomocí dvou senzuorů v přední části vozu, radaru v mřížce chladiče a kamery v uchycení vnitřního zpětného zrcátka monitoruje prostor před vozem Passat a registruje například chodce, kteří bezprostředně vstoupili do vozovky.

 

Emergency Assist

Zastaví Váš automobil za Vás. Aktivuje se v situaci, kdy asisstent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist" neregistruje žádné pohyby volantu ani žádné reakce řidiče na varovné signály. Systém se následně snaží prostřednictvím brzdného rázu, varovného tónu, varovného blikání a cyklického natáčení volantu přimět řidiče k reakci a současně tím varuje spolujezdce i ostatní účastníky provozu. 

 

Asistent pro jízdu v koloně

Asistent pro jízdu v koloně využívá osvědčené systémy jako např. automatickou regulaci odstupu ACC nebo asistenta pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist", a umožňuje tak komfortní popojíždění ve váznoucí dopravě. Váš Passat následuje v intervalu rychlostí od 0 do 60 km/h vpředu jedoucí vozidlo a automaticky přitom v rámci daných možností ovládá pedály plynu a brzdy. Současně přitom automobil udržuje v jízdním pruhu. 

 

Asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist"

Asistent pro couvání s přívěsem za Vás při couvání přebírá v rámci limitů systému ovládání volantu. Vy pouze zařadíte zpátečku, stisknete tlačítko parkovacího asistenta a pomocí ovladače natočení vnějších zpětných zrcátek zadáte směr, kterým by se měl přívěs pohybovat.

 

Efektivita

Motory

Motory TDI se značkou Volkswagen vyvíjejí díky technologii Common Rail maximální sílu při nízké spotřebě paliva. Automobily, které jsou vybavené touto generací naftových motorů, využívají přímé vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem. Nafta je přitom do splaovacího prostoru vstřikována dynamicky prostřednictvím rozdělovacího vedení. Motory TDI se vyznačují nízkou spotřebou, velkou silou a velmi vysokým výkonem. Kromě toho mají klidný chod a díky velkému kroutícímu momentu umožňují sportovní styl jízdy.

Inovativní benzinové TSI motory se značkou Volkswagen mají vysoký výkon a velký kroutící moment při nízké spotřebě paliva. Důvodem je kombinace malého zdvihového objemu, přeplňování turbodmychadlem a přímého vstřikování paliva, které jsou zárukou velmi rovnoměrného vyvíjení síly a mimořádné feketivity. Volkwagen přitom využívá technologii tzv. downsizingu, kdy phonná jednotka vyvíjí vysoký výkon při nízkém zdvihovém objemu. Tato technologie se v součastnosti považuje za nejefektivnější způsob úspory paliva. 

Nejzajímavějším agregátem z palety motorů nabízených pro Passat představuje doposud nejsilnější čtyřválcový naftový motor se značkou Volkswagen. 2.0 TDI SCR 4MOTION zaujme při výkonu 176 kW (240 k) spotřebou pouhých 5 l na 100 km. Díky pohonu 4MOTION si přitom můžete užívat vynikající trakci, protože krouticí moment 500 Nm motoru s dvojitým přeplňováním BiTurbo je rozdělován na všechna čtyři kola.

 

Multikolizní brzda

Multikolizní brzda, která je součásti sériové výbavy, přispívá k tomu, aby po kolizi už žádné další srážky nenastaly. Úkolem systému je zajistit, aby po nehodě již nedošlo k dalším kolizím, resp. aby se zabránilo nebezpečí smyku. Multikolizní brzda v rámci možností daných systémem zajistí, aby Váš Volkswagen co nerychlejším způsobem zastavil.

 

Proaktivní systém ochrany cestujících

Proaktivní systém ochrany cestujících rozpozná v rámci daných možností nebezpečné situace, u kterých je zvýšené riziko nehody a automaticky zajistí preventivní opatření. Pro zajištění optimální funkce hlavových a bočních airbagtů se okna dveří i střešní okno automaticky zavřou až do úrovně malé štěrbiny. Ve zlomcích sekundy současně dojde k napnutí bezpečnostních pásů řidiče i spolujezdce, kteří jsou tak pevně fixováni v sedadlech. V případě, že nebezpečí pmine, bezpečnostní pásy se opět uvolní a okna dveří i střešní okno je možné znovu otevřít.

 

Komfort

Progresivní řízení

Progresivní řízení vozu Passat Vám nabízí optimalizovanou odezvu volantu, která může být neocenitelná v každodenním provozu, stejně jako v náročných jízdních podmínkách. Progresivně se snižující převodový poměr řízení redukuje potřebu natáčení volantu při parkování a současně zvyšuje jízdní dynamiku díky přímější reakci řízení při jízdě na silnici s velkým počtem zatáček. 

 

Head-up-Display

Důležité informace, jako například rychlost, dopravní značky, aktivita asistenčních systémů stejně jako varovná hlášení či pokyny navigačního systému, jsou promítány na vysoce kvalitní panel přímo v zorném poli řidiče, jenž je tak může okamžitě číst a přesto může být stále soustředěn na dění v dopravě. Displej, na kterém jsou zobrazována data, je možné zapustit do plochy palubní desky, kde se následně překryje krytem, který je pak s palubní deskou v jedné rovině.

 

Active Info Display

Prostřednictím digitálního paneul Active Info Display si ve Vašem voze Passat můžete užívat informace poskytované kombinovaným přístrojem na velkém barevném TFT displeji s úhlopříčkou 31 cm (12,3 palce). Díky různým přednastaveným infromačním profilům pak můžete na kombinovaném přístroji společně s klasickými přístroji, jako je otáčkoměr, tachometr a počítadlo kilometrů, cíleně zobrazit požadovaná data. Přednastavené informační profily pak snadno a rychle zvolíte prostřednctvím ovládacích prvků na multifunkčním volantu Vašeho vozu Passat.

 

Klimatizace "Pure Air Climatronic"

Klimatizace s regulací teploty ve třech zónách umožňuje nezávislé individuální nastavení teploty pro řidiče, předního spolujezdce i pro cestující na zadníchmístech. Další ovládací panel pro durhou řadu sedadel umožňuje cestujícím vzadu snadnou regulaci teploty, množství a rozdělení přiváděného vzduchu. 

 

Sedadla ergoComfort

Toto sedadlo, na místě řidiče, umožňuje mnoho nastavení tak, abyste při sezení mohli zaujmout maximálně ergonomickou pozici zajišťující oporu Vašim zádům a ulehčit tak Vaší páteří. Na přání můžete získat sedadlo řidiče ergoComfort s možností elektrického nastavení čtrnácti parametrů s funkcí Memory a masážní funkcí. Součástí tohoto paketu jsou také elektricky nastavitelná, sklopná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka s osvětlením okolí vozu, natočení vnějšího zpětného zrcátka spolujzedce při zařazení zpátečky a automatické ztmavení vnějšího zpětného zrcátka na straně řidiče.

 

 

 KATALOG ORIGINÁLNÍHO PŘÍSLUŠENSTVÍ / CENÍK PASSAT

Máte zájem o vozidlo?

Kontaktní osoba
Tomáš Oharek photo
Tomáš Oharek

prodejce

tomas.oharek@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 142
Mob.: +420 606 641 380
David Klabusay photo
David Klabusay

Prodejce

david.klabusay@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 180
Mob.: +420 770 160 562

Kde nás najdete?

google map