Touran

Touran photo

Více variability pro Váš rodinný život.

Touran zanechá dojem - a platí to i v případě, že se z něj díváte na okolní svět. Více světla i lepší výhled totiž zajistí panaramatické výklopné/posuvné střešní okno, které je největší ve své třídě (výbava na přání). Pod jeho kompaktními vnějšími rozměry, které jsou velmi praktické v městském prostředí, se skrývá inteligentní koncepce interiéru. Kromě skvělého výhledu z vozu poskytuje Touran rovnž spoustu místa pro nohy všech cestujících, což je významný přínos pro komfort zejména při cestování na dlouhé vzdálenosti. 

 

Infotainment

App-Connect

Váš Volkswagen se promění na chytrý mobilní telefon na kolech.

Díky softwarovému rozhraní App-Connect jsou na displeji ve středové konzole paralelně zobrazovány speciální aplikace běžící na Vašem iPhonu nebo chytrém mobilním telfeonu a které tak lze v průběhu jízdy pohodlně využívat. Aplikace jsou přenášeny na displej rádia, a mohou tak být prostřednictvím jeho dotykové obrazovky v zorném poli řidiče pohodlně ovládány. 

 

Rádia a navigační systémy

Na programu jsou dvě rádia a dva navigační systémy - zčásti jako součást sériové výbavy, zčásti jako výbava na přání. Vy můžete rozhodnout o počtu reproduktorů, velikosti a typu displeje a také o možnostech připojení. 

Rádio "Composition Colour", které je sériovou výbavou pro linii Comfortline se ovládá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 12,7 cm a podporuje příjem v pásmech FM/AM. 

Navigační systém "Discover Media", který se dodává na přání pro všechny linie výbavy, je rovněž vybaven barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 16,5 cm. K jeho další výbavě patří osm reproduktorů, příjem signálu v pásmech FM, CD přehrávač, podpora hudebních formátů MP3, AAC a WMA, dva sloty na SD karty, rozhraní AUX-IN a USB a možnost připojení mobilního telefonu prostřednictvím protokolu bluetooth.

 

Klimatizace "Pure Air Climatronic"

Příliš horko, příliš chladno nebo snad něco mezi tím? Klimatizace "Pure Air Climatronic" s regulací teploty ve třech zónách umožňuje nezávislé individuální nastavení teploty pro řidiče, předního spolujezdce i pro cestující na zadních místech. Elektronicky ovládací panel pro druhou řadu sedadel umožňuje cestujícím vzadu snadnou regulaci teploty, množství a rozdělení přiváděného vzduchu. Klimatizace je vybavena antialergenním filtrem s aktivním uhlíkem a také senzorem kvality nasávaného vzduchu, který monitoruje jeho složení. 

 

Asistenční systémy 

ACC a Front Assist

ACC měří vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a také jeho relativní rychlost. Příslušný senzor přitom monitoruje oblast před vozem. V kolonách a dopravních zácpách a v případě, že je Váš Volkswagen vybaven dvouspojkovou převodovkou DSG, systém brzdí Váš automobil až do úplného zastavení a v závislosti na situaci během krátké doby opět pokračuje v jízdě. 

Při jízdě automobilem někdy nastane nepředvídatelná situace, při které je nutné rychle a intenzivně brzdit. V takových případech pomůže systém kotroly okolí vozu "Front Assist" včetně funkce nouzového brzdění ity, který je společně s ACC součásti paketu.

Side Assist včetně Lane Assist

Udržujte své vozidlo v jízdním pruhu a zachovejte si přitom přehled. Lane Assist přispívá v rámci možností k tomu, aby nedošlo k nehodě z důvodu ztráty koncentrace. Prostřednictvím kamery zabudované v držáku vnitřního zpětného zrcátka je zachycováno vodorovné dopravní značení jízdního pruhu a současně je také vyhodnocována pozice automobilu. 

Trailer Assist

Asistent pro couvání s přívěsem. Zbaví vás stresu při manévrování s přívěsem. Vy pouze zařadíte zpátečku, stisknete tlačítko parkovacího asistenta a pomocí ovladače natočení vnějších zpetných zrcátek zadáte směr, kterým by se měl přívěs pohybovat.

 

Multikolizní jízda

Inovativní asistent - multikolizní brzda - s cílem zabránit kolizím. Multikolizní brzda je nedílnou součásti bezpečnostního systému. Po kolizi automaticky v rámci možností daných systémem brzdí automobil a může tak zabránit následným srážkám. Multikolizní brzda se aktivuje poté, co dva navzájem nezávislé senzory zaznamenají náraz a v takovém případě brzdí automobil. Řidič přitom může kdykoli opět převzít kontrolu nad vozem.

 

Komfort

Vaše ratolesti mohou sedět na komfortních místech.

Váš Touran může být na přání vybaven až dvěma integrovanými dětskými sedačkami. Ty zajišťují dobré boční držení těla a jsou vhodné pro děti ve věku od tří let, resp. od tělesné výšky 115 cm a s hmotností od 15 do 36 kilogramů. Všechna sedadla druhé řady a případně také sedadla třetí řady jsou navíc sériově vybavena integrovanými úchyty dětských sedaček, do kterých lze rychle ukotvit dětské sedačky splňující standard ISOFIX. Vaše děti tak budou i při jízdách na dlouhé vzdálenosti cestovat pohodlně a způsobem, který odpovídá jejich potřebám.

 

Sedm sedadel

Vy budete flexibilní a Vaši spolucestující si budou užívat pohodlí

Ve voze Touran může být skupina malých nezbedů dokonce o něco větší. Sériově může ve voze Touran cestovat na samostatných sedadlech pět osob, ve tředí řadě sedadel, která se dodává na přání, si pak potěšení z jízdy mohou užívat další dva velcí nebo malí pasažéři. A cestující ve třetí řadě se navíc díky systému pro usnadnění nastoupení "Easy Entry" dostanou na svá místa velmi pohodlně - vnější místa druhé řady se při nastupování snadno sklopí a posunou dopředu.

 

Efektivita

TDI


 

Motory TDI se značkou Volkswagen vyvíjejí díky technologii Common Rail maximální sílu při nízké spotřebě paliva. Automobily, které jsou vybavené touto generací naftových motorů, využívají přímé vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem. Nafta je přitom do spalovacího prostoru vstříkována dynamicky prostřednictvím rozdělovacího vedení. Motory TDI se vyznačují nízkou spotřebou, velkou sílou a velmi vysokým výkonem. Kromě toho mají kidný chod a díky velkému krouticímu momentu umožňují sportovní styl jízdy.

 

 ROZMĚRY / KATALOG ORIGINÁLNÍHO PŘÍSLUŠENSTVÍ / BROŽURA CAR-NET

Máte zájem o vozidlo?

Kontaktní osoba
Tomáš Oharek photo
Tomáš Oharek

prodejce

tomas.oharek@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 142
Mob.: +420 606 641 380
David Klabusay photo
David Klabusay

Prodejce

david.klabusay@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 180
Mob.: +420 770 160 562

Kde nás najdete?

google map