Touareg

Touareg
Touareg photo

SUV nové generace

Spotřeba modelu Touareg v l/100 km: město: 8,1, mimo město: 6,2, kombinovaná: 6,9. Kombinované emise CO2: 182 g/km. Energetická třída C. Vyobrazen model může obsahovat pvky příplatkové výbavy.

SUV nové generace. Sebevědomý design nového vozu Touareg, který definují přímé linie, vytváří impozantní dojem. Volitelné moderní prvky technické výbavy, jako je elektromechanická stabilizace naklánění, světlomety využívající technologii LED-Matrix - "IQ.Light" a digitální palubní deska "Innovision Cockpit" posouvají komfort, zážitky i radost z jízdy do zcela nové, vyšší dimenze.

 

Linie výbavy

Elegance

Atmosphere

R-Line

 

Design

Exteriér

Široký, silný, sebevědomý: Silová povaha vozu Touareg se nejdříve projeví na jeho dominantní čelní partii. Vertikální mřížka chladiče se spojuje se světlomety, chromované lamely se táhnou od centrálního loga "Volkswagen" do stran až do skleněných krytů světlometů. Prodloužená kapota motoru je definována čistými liniemi a působí sportovním dojmem.

IQ. Light - světlomety využívající technologii LED-Matrix

Nikdo nemá řád řidiče, který oslňuje druhé.

Senzační: Pozornost okolních pohledů upoutá Váš Touareg již díky expresivnímu designu volitelných světlometů IQ. Light, které využívají technologii LED-Matrix. Kromě základních funkcí potkávacích a dálkových světel mohou být díky technologii "Matrix" cíleně zapínány, resp.vypínány jejich jednotlivé LED segmenty.

Při jízdě s dálkovými světly jsou pomocí kamery zachycována protijedoucí i vpředu jedoucí vozidla. Na základě těchto informací jsou řízeny jednotlivé LED segmenty a Vy tak můžete jet s trvale zapnutími dálkovými světly, aniž by docházelo k oslňováni ostatních účastníků provozu.

 

Panaromatické výklopné/posuvné střešní okno s panoramatickou střechou vzadu

Nad Vámi bude pouze modré nebe nebo zářící hvězdy. Díky velkému panoramatickému výklopnému/posuvnému střešnímu oknu s panoramatickou střechou vzadu, které se dodává na přání, Vás již po otevření dveří uvítá příjemná světelná atmosféra, která evokuje pocity dálky a svobody. Střešní okno lze pohodlně vyklopit nebo posunout pomocí jediného stisku tlačítka.

 

Innovision

Poprvé je ve voze Volkwagen instalován digitální kombinovaný přístroj (tzv.digitální palubní deska), který je pod společným skleněným krytem ("curved display") s displejem infotainment systému a tvoří tzv. "Innovision Cockpit", jež je mírně skloněný směrem k řidiči. Jeho ovládání se uskutečňuje prostřednictvím dotyků, gest nebo hlasových pokynů a je tak velmi snadné - odpadají m echanické spínače, ovladače a tlačítka. Ohromná plocha digitálního panelu je využívána pro zobrazení mnoha funkcí v odpovídající grafické reprezentaci nebo v podobě animací. Domovskou obrazovku (home) můžete doplnit i fotografiemi nebo zobrazením preferovaných funkcí. Některá zobrazení lze zvětšit, to ale není možné u standardních zobrazení nebo tachometru.

 

Discover Premium

Velký, větší, největší: Navigační systém "Discover Premium", který se dodává na přání, umožňuje díky displeji s úhlopříčkou 38 cm (15 palců) lepší čitelnost navigačních map a otevířá mnoho možností zobrazení. Obsah i funkce si můžete zobrazit podle svých preferencí, a to i pokud se jedná o zobrazení Vašich aplikací z chytrého mobilního telefonu. Díky rozhraní Car-Net App-Connect můžete využívat technologie MirrorLink, Apple CarPlay a Android Auto, které umožňují paralelní zobrazení a ovládání vybraných aplikací běžících na Vašem chytrém mobilním telefonu pomocí displeje navigačního systému "Discover premium". Prohnutý skleněný panel displeje je navíc magnetem pro pohledy. Ovládat jej můžete prostřednictvím dotyků, hlasových pokynů nebo gest.

 

Digitální přístrojová deska "Digital Cockpit"

To, co chcete mít zobrazené na obrazovce voliltelného digitálního panelu "Digital Cockpit" s úhlopříčkou 31 cm (12,3 palce), si zvolíte prostřednictvím multifunkčního volantu nebo infotainment systému. Zcela podle aktuální potřeby si můžete vyvolat např. detailní jízdní data, navigační mapu na celé ploše displeje nebo optické zobrazení Vašich asistenčních systémů v 3D perspektivě. Možné je také cílené zvětšení navigační mapy. Místo osvědčených kruhových přístrojů si na celé ploše displeje můžete nechat zobrazit informace o titulu aktuálně přehrávané sklady nebo kontaktní informace o telefonním čísle, se kterým právě hovoříte. 

 

Head-up-Display

Využívá sklo čelního okna jako projekční plochu pro zobrazení nedůležitějších inormací. Hodnotu aktuální rychlosti, upozornění asistenčních systémů nebo pokyny navigačního systému tak máte vždy k dispozici, aniž byste se museli dívat na přístrojovou desku nebo na displej navigačního systému. 

 

Komfort

Koncepce prostoru

Touareg Vám zajistí volnost pohybu. To zahrnuje nejenom jeho jízdní vlastnosti, ale také velký prostro v interiéru. V kabině, jejíž přístrojová deska je mírně skloněná k řidiči, budete mít přehled a cestující si díky panoramatickému výklopnému/posuvnému střešnímu oknu s panoramatickou střechou vzadu budou užívat světlo, vzduch nebo výhled na hvězdy.

Touareg je enormně flexibilní. Zajistí to nabídka místa v zavazadlovém prostoru a posuvná a sklopná lavice zadního sedadla dělená v poměru 40:20:40. Dveře zavazadlového prostoru lze pohodlně otevřít i zavřít prostřednictvím stisku tlačítka. Díky sadě pro upevnění zavazadel s vodícími lištami, upevňovacím popruhem a rozpěrnou tyčí v kombinaci s otočnou podlahou budete dobře vybaveni pro téměř všechny velké i malé expedice.

Osvětlení "Ambiente"

Nepřímé osvětlení "Ambiente" v bílé barvě navodí ve voze Touareg příjemnou atmosféru. Na přání lze u osvětlení měnit jeho barvu. Můžete pak vybírat ze třiceti barevných odstínů - podle Vaší nálady nebo podle toho, jakou barvu má rád Váš spolujezdec. Jak by to vypadalo s tmavě zelenou, elegantní modrou nebo s vyzývavou červenou? V jednotém barevném odstínu pak bude palubní deska, středová konzola i panely dveří, které jsou opatřené světelnou lištou. A zvolenou barvu budete mít i nepřímé osvětlení. Pro ještě působivější dojem bude Vámi zvolená barva přenesena také na digitální ukazatele - to v případě, že se rozhodnete pro digitální palubní desku "Innovision Cockpit".

Sedadlo "ergoComfort"

Bez ohledu na to, zda cestujete na dlouho nebo krátkou vzdálenost, zda jedete v serpentinách nebo po dálnici, na voliteném sedadle "ergoComfort" se Vám bude sedět vždy dobře a pohodlně. Díky 18 nastavitelným parametrům ho lze přizpůsobit tělesným proporcím řidiče i spolujezdce. Nastavit lze mimo jiné sedák a jeho boky, opěrku pro nohy, hloubku sedáku a jeho výšku. Elektricky nasstavitelná bederní opěrka přispívá k uvolněnízádového svalstba. Pro ideální komfort za chladného nebo naopak teplého počasí je sedadlo vybaveno klilmatizací.

Volitelná masážní funkce navíc zahrnuje osm různých programů pro uvolnění, zapojení a posílení zádového svalstva. Hlazení, dynamická bodová masáž nebo vlny.

Dovírání dveří

Bouchání dveří

Vaše sportovní dynamika je na takové úrovni, že pro zavření dveří Vám postačí pouze krátký švih. Stačí, když dveře necháte jen lehce dojít ke karoserii. Dveře jsou následně pomocí elektromotrou přitazženy a bezpečně zavřeny - nedojde však k jejich zamčení. Díky systému dovírání dveří již nemusíte přemýšlet nad tím, zda jsou dveře skutečně zavřené.

 

Asistenční systémy

Systém "Night Vision"

Volitelný systém "Nigth Vision" připomíná úspěšný hollywoodský film. Nyní díky němu nezažijete vzrušení, ale právě naopak - pocit uklidnění. Kamera v infračerveném spektru monitoruje prostor před vozem do vzdálenosti cca 300 metrů a reaguje na tepo, které je vyzařováno tělem. Vy pak na kombinovaném přístroji nebo na volitelné digitální přístrojové desce "Digital Cockpit" vidíte odpovídající tepelný obraz. Jestliže nastane kritická jízdní situace, systém Vás varuje. V takovém případě získáte další informace, díky nimž lépe rozpoznáte, zda se v jízdní dráze nachází člověk nebo např. srna, a to zejména v situaci, kdy máte z důvodu mlhy nebo deště omezený výhled. Díky systému "Night Vision" tak můžete dříve reagovat na nebezpečí.

 

Systém proaktivní ochrany cestujících "PresCrash"

Volitelný systém proaktivní ochrany cestujících "PreCrash" zasáhne v případě, že nastane kritická jízdní situace. Pro její rozpoznání jsou využívány informace od několika systému vozu, asistenčních systémů a jejich senzorů. Při rozpoznání nebezpečí jsou v závislosti na situaci přijata různá bezpečnostní opatření. Dojde k napnutí bezpečnostních pásů předních sedadel, zamknou se dveře a zavřou se okna včetně panoramatického střešního okna. Při hrozící kolizi s vozidlem, které se blíží zezadu, je aktivována varovná funkce směrových světel s vysokou frekvencí blikání.

Asitent pro jízdu v koloně

Více komfortu i ve váznoucí dopravě: Volitelný asistent pro jízdu v koloně umožňuje komfortní ovládání vozu při popojíždění v dopravní zácpě a eliminuje riziko nehod, které jsou pro tyto situace typcké. Systém udržuje automobil v jízdním pruhu a automaticky ovládá plyn a brzdy.

 

Zážitek z jízdy

Elektromechanická aktivní stabilizace naklánění

Elektromechanická aktivní stabilizace naklánění omezuje boční náklon karoserie při projíždění zatáčky. Ta však jako doposud používané stabilizace nepracuje na hydraulickém principu, ale eketromechanicky. Systém tak reaguje podstatně rychleji a je aktivní již při nízké rychlosti. Při jízdě na nerovném povrchu se tak výrazně zvyšuje přesnost řízení, dynamika, stabilita a trakce. Vyjádřeno jinými slovy - systém Vám přináší výrazně větší radost z jízdy.

Řízení všech kol

Volitelný systém řízení všech kol pro Touareg má mnoho výhod: zmenší se poloměr trajektorie při zatáčení - parkování a vyjíždění z parkovacího místa tak vyžaduje méně manévrování. Systém řízení všech kol pomáhá také při dynamické jízdě: při vyšších rychlostech se kola natáčejí v souhlasném směru. Při vyhýbání se překážkám nebo změně jízdního pruhu na dálnici tak dojde k citilenému zvýšení jízdní stability a bezpečnosti.

Infotainment

App-Connect a Media Control

Pro vše existuje vhodná aplikace. A pro Touareg jich existuje dokonce mnoho. Rozhraní App-Connect, které sdržuje technologie Android Auto, Apple CarPlay a MirrorLink umožňuje propojení Vašeho chytrého mobilního telefou s infotainment systém vozu. Po připojení tímto způsobem je možné prostřednictvím velkého dotykového displeje ve voze Touareg ovládat vybrané aplikace běžící na chytrém mobilním telefonu. Stále více aplikací navíc využívá data získaná z automobilu a nabízí tak zajímavé funkce. 

Car-Net

Prostřednictvím systému Car-Net máte k dispozici kvalitnější a rychlejší informace. Můžete si tak v průběhu jízdy nechat přečíst zprávy, které Vás zajímají. Do cíle své cesty se dosstanete pohodlným způsobem, když pojedete po trase, která se přizpůsobí aktuální situaci v dopravě. A čas ušetříte také při hledání parkovacího místa, protože jste přímo navedeni k volnému parkovacímu místu v parkovacím domě nebo na oficiálním parkovišti v cílové destinaci.

 

CENÍK / KATALOG ORIGINÁLNÍHO PŘÍSLUŠENSTVÍ

Máte zájem o vozidlo?

Kontaktní osoba
Tomáš Oharek photo
Tomáš Oharek

prodejce

tomas.oharek@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 142
Mob.: +420 606 641 380

Kde nás najdete?

google map