Tiguan

Tiguan photo

Zanechá dojem. A nejenom na první pohled. 


Onroad, offroad a online - nový Tiguan Vám v každém terénu otevírá spoustu možností. Díky moderním technologiím a suverénním jízdním vlastnostem Vám pomáhá ve všem, čeho chcete dosáhnout. At' už se jedná o dynamickou eleganci, jakou představuje linie výbavy Highline nebo o ještě sportovnější výbavu R-Line, nový Tiguan v sobě skrývá vše, co prozrazuje již první dojem. 

Pokračuje v cestě. V každém směru. 
Výrazný design nového vozu Tiguan napovídá, čeho je tento automobil schopen. Volitelný paket „Offroad“ dále podtrhuje jeho vzhled i funkční vlastnosti. A ať Vás Vaše cesty zavedou kamkoli, motory s velkým kroutícím momentem a pohon všech kol 4MOTION s různými jízdními profily přinášejí nejvyšší možnou kontrolu i maximální radost z jízdy. 

Určuje směr vývoje. I ve svém interiéru. 
Zvenku i zevnitř je vše jiné, a přesto důvěrně známé. Ústředním prvkem ergonomického interiéru je středová konzola, která je lehce skloněna směrem k řidiči. Jejím prostřednictvím lze intuitivně ovládat mnoho funkcí nového vozu Tiguan. 

 

Active Info Display

Otáčkoměr, tachometr, počítadlo kilometrů nebo navigační mapa -na digitálním panelu s vysokým rozlišením „Active Info Display" s úhlopříčkou 31,2 cm (12 palců) si můžete uspořádat všechny užitečné informace, které chcete mít ve svém zorném poli. V módu navigace můžete například posunout tachometr a otáčkoměr k okrajům displeje a zvětšit tak místo pro navigační mapu. lnformace zobrazované na displeji systému infotainment, jako jsou telefonní kontakty nebo titul přehrávaného CD, můžete paralelně zobrazovat také na panelu „Active info Display".  
Vše máte ve svém zorném poli a přitom nemusíte spustit oči od dění na vozovce. Po stisknutí tlačítka se z palubní desky vysune „Head-up-Display" který zobrazuje všechny důležité informace, jako je rychlost jízdy, pokyny navigačního systému nebo dopravní značky, přímo v zorném poli řidiče. 
Dokonale připravený pro Vás i pro každého, kdo pojede s Vámi: pomocí třízónové klimatizace „Climatronic" lze nezávisle nastavit teplotu pro řidiče, spolujezdce i pro cestující na zadních místech. Ti si mohou své vlastní klima individuálně nastavit pomocí elektronického ovládacího panelu ve druhé řadě sedadel. 

 

Infotainment

K ničemu nejste vázaní. A přesto jste se všemi ve spojení. 

Celá řada mobilních služeb online zajistí, abyste se na svých cestách mohli cítit stejně dobře jako doma. Služby pod souhrnným označením „Car-Net" Vám zjednoduší každodenní život a učiní ho komfortnější a zajímavější. Pomocí volitelného rozhraní navíc můžete využívat i vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu, které lze ovládat prostřednictvím dotykového displeje systému infotainment. Ať už jedete v džungli velkoměsta nebo daleko od ní díky službám Car-Net Guide & Inform budete mít vždy ty správné informace. S jejich pomocí najdete zajímavé cíle ve Vašem okolí, nejbližší parkovací místa nebo čerpací stanici. Kromě toho získáte také nejaktuálnější dopravní informace s nabídkou možností, jak se vyhnout potenciálním dopravním komplikacím, nebo aktuální zprávy přímo z internetu. 
Díky softwarovému rozhraní App-Connect můžete prostřednictvím displeje na středovém panelu i v průběhu jízdy pohodlně ovládat nejdůležitější funkce Vašeho chytrého mobilního telefonu, jako jsou zprávy nebo hudba.

Nabízí spoustu místa. A mnohem více možností. 


Ať už jsou to cíle, ke kterým žádné cesty nevedou, transport sportovního vybavení nebo velký nákup nový Tiguan je na to připraven. Pohon všech kol 4MOTION Active Control lze pomocí různých jízdních profilů přizpůsobit každému terénu i aktuálnímu počasí. Stejně pružně a snadno je možné Vašim nárokům přizpůsobit i variabilní koncepci interiéru. A díky funkci „Easy Open" můžete u Vašeho nového vozu Tiguan také velmi komfortně otevřít dveře zavazadlového prostoru a to i v případě, že máte obě ruce plné. 

Asistenční systémy

Jedná promyšleně a s předstihem. Pohled na okolí vozu "Area View"


Vybavený inteligentními technologiemi a asistenčními systémy nový Tiguan poskytuje zejména v nepřehledných nebo kritických jízdních situacích uklidňující a suverénní pocit. Kromě toho, že na sebe přitahuje pohledy, také vidí všude. Prostorový kamerový systém „Area View" v novém voze Tiguan snímá v rámci zorného pole systému kamer až 12 pohledů do okolí vozu a přenáší je do kabiny. Řidič má tak téměř v každé jízdní situací“ zajištěnu optimální podporu. 

Asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist"


Bez problémů utáhne přívěs nebo karavan až do hmotnosti 2,5 tuny. Při couvání a manévrování s přívěsem Vám pak pomáhá systém „Trailer Assist“. V novém voze Tiguan stačí pouze zadat požadovaný směr a „Trailer Assist" spolehlivé zajede s přívěsem na určené místo. Na Vás zbývá pouze ovládání pedálů plynu a brzdy a sledování průběhu celého procesu. Hmotnost přívěsu může být v závislosti na kombinaci motoru a převodovky a také na výbavě vozu od 1 800 kg do 2 500 kg.
 

Side Assist

Dává pozor na Vás i na všechny ostatní.
Odhalí i to, co Vaše oči nevidí. Asistent pro změnu jízdního pruhu „Side Assist" sleduje" pomocí radarových senzorů dopravní situaci v prostoru za vozem. V případě, že radarový systém zachytí při zamýšlené změně jízdního pruhu v tzv. „mrtvém úhlu" jiné vozidlo nebo jiný automobil, který se rychle blíží zezadu, varuje řidiče opticky signalizací ve vnějším zpětném zrcátku. Asistent pro „vyparkování" Vás pak chrání před nepříjemnými kolizemi při couvání z parkovacího místa, kdy monitoruje prostor za Vaším vozem i po jeho stranách a varuje Vás před blížícími se jinými vozidly. Při hrozící kolizi pak systém automaticky brzdí Váš automobil.

Emergency Assist

„Automatická regulace odstupu ACC“ přizpůsobí Vaši rychlost rychlosti vozu jedoucímu před Vámi, a to až do nastaveného Iimitu (max. 160 km/h) a udržuje od něj stanovený odstup. Je nedílnou součástí paketu asistenčních systémů „Plus". Tento paket v kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG zahrnuje mimo jiné také systém „Emergency Assist" a asistenta pro jízdu v koloně. „Emergency Assist" může v případě náhlé zdravotní komplikace zachránit život, systém totiž rozpozná nezpůsobilost řidiče pro ovládání vozu. Zaregistruje-li systém, že řidič nezasahuje aktivně do řízení, nebrzdí ani nezrychluje, udržuje vozidlo v jízdním pruhu a zpomaluje ho až do úplného zastavení. „Asistent pro jízdu v koloně“ umožňuje komfortní ovládání vozu při popojíždění v dopravní zácpě a eliminuje riziko nehod typických pro váznoucí dopravu. Systém udržuje automobil v jízdním pruhu a automaticky ovládá pedály plynu a brzdy.

Lane Assist

Nový Tiguan má vynikající předpoklady pro jízdu v terénu. Pro jízdu na vozovce je však důležité, aby automobil zůstal v jízdním pruhu. Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu „Lane Assist" od rychlosti 65 km/h rozpozná situaci, kdy vozidlo neúmyslně opouští vyznačený jízdní pruh, a prostřednictvím protipohybu řízení vrátí pozornost řidiče k dění na vozovce. 

 KATALOG ORIGINÁLNÍHO PŘÍSLUŠENSTVÍ / BROŽURA CAR-NET

Máte zájem o vozidlo?

Kontaktní osoba
Tomáš Oharek photo
Tomáš Oharek

prodejce

tomas.oharek@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 142
Mob.: +420 606 641 380
David Klabusay photo
David Klabusay

Prodejce

david.klabusay@eurocarzlin.cz
Tel.: +420 577 057 180
Mob.: +420 770 160 562

Kde nás najdete?

google map